RED PAKET

balon-turu-kapadokya1 Gece Konaklama
Balon Turu
Kapadokya Turu
Kapadokya Balon Turu Kapadokya’da Çift kişi 1 Gecelik Konaklama Ve Kapadokya Turu dahil…
Detaylar:
2 Kişi 1 Saat Standart Balon Turu
2 Kişi Konaklama ( Konaklamanıza Kahvaltı Dâhildir )
2 Kişi Kapadokya Bölge Turu  ( 17 Kişilik Vip Araçla)
Konaklama Programı: Rezervasyon sırasında rezervasyon Ekibimiz Tarafından Size sunmuş olduğu otellerden tercih edebilirsiniz.

Kapadokya Turu:
Kapadokya bölgesinin merkezi konumunda olan ve bölge merkezine en yakın ören yerlerinin gezilmesi amaçlanmaktadır. Tur boyunca toplam yaklaşık olarak 30 km yol kat edilmekte ve Tur süresi ise yaklaşık olarak 7 saattir.

Kapadokya Bölge Turunda Gezilecek Yerler
*Uçhisar Kalesi
*Göreme Açık Hava Müzesi
*Çavuşin Köyü
*Paşabağı
*Çömlek Sanatı Merkezi Avanos
*Devrent Vadisi
*Üç Güzeller Peri Bacaları Ürgüp
Tam Gün Kapadokya Turu:
Kapadokya bölgesini profesyonel rehber eşliğinde keşfetmeye hazır mısınız?
Sabah saat 09:30 – 09:45′ Arasında otelde rehberimizle buluşma sonrasında tam Gün Kapadokya turumuz başlıyor. Türkiye’nin Ve Kapadokya Bölgesinin En Önemli açık hava müzelerinden olan Göreme Açık Hava Müzesi’ ne gidiyoruz. Burada rehberimiz Kapadokya’ nın Hristiyanlık tarihi ve kaya oyma kiliseleri hakkında genel bir bilgi verdikten sonra içlerinde 10 ve 11. yüzyılda çizilmiş resim ve fresklerin olduğu kiliseleri siz değerli misafirlerimize gezdiriyor. Daha sonra bölgenin en güzel manzaralarından biriyle karşılaşacağınız Cavuşin Köyü Ve Avanos Arasında Kalan Kapadokya Bölgesinin  Benzersiz Peri Bacalarının En Güzel Olarak Görebileceğiniz 2-3 şapkalı peribacalarının bulunduğu Paşabağı Vadisi ziyaretimiz Rehberimiz Eşliğinde Gezebilirsiniz. Bu eşsiz manzaradan Sonra Türkiye’ nin en meşhur ırmaklarından olan Kızılırmak’ ın da içinden geçtiği Avanos ziyareti var.. Burada babadan oğula bir miras olarak geçen çanak çömlekçiliğin inceliklerini ziyaret edeceğimiz çanak – çömlek atölyesinde görebilir ve dilerseniz sizde kırmızı çamur ile çanak çömlek yapmayı deneyebilirsiniz. Öğle yemeği molasından sonra Milyonlarca yıl boyunca volkanik lavların soğumasıyla oluşan Devret Vadisi ziyaret edilir. Dünya harikasını rehber eşliğinde gezebilirsiniz. Bir sonraki durağımız Ürgüp peribacaları. Diğer İsmiyle ( Üç Güzeller Peri Bacası )  Kapadokya bölgesinin sembolü olan bu peribacalarını gördükten sonra Kapadokya Bölgemizin Üzümlerinden Yapılan Şarap Anlatımı Ve Mahzen Gezisi Kapadokya’nın En Meşhur Şaraplarını Test Ediyor Dilerseniz de Satın Alabilirsiniz Bura da Sonra Turumuz Sona Eriyor. Sizi tekrar sabah aldığımız gibi otelinize bırakıyoruz.
Katılım ücretine dâhil olan hizmetler
Lisanslı Profesyonel Tur Rehberi
Konforlu Maksimum 17 Kişilik Vip Araç
Öğle Yemeği ( İçecekler Hariç )
Müzeler İçin Giriş Biletiniz
Uçuş Programı:
Sabah erken saatlerde Misafirlerimizin konakladıkları otellerden, konforlu araçlarımız ile tecrübeli Ekiplerimiz tarafından alınıp ofisimize transferleri ile başlar. Ofisimizde profesyonel operasyon ekibimiz tarafından karşılanan misafirlerimizin kayıt işlemleri tamamlanır. Kayıt işlemlerinin ardından misafirlerimiz uçuş öncesi, Çay, Kahve Vb. özel hazırlanan ikramların keyfini çıkarırken pilotlarımız günlük hava kontrollerini yaparlar. O günün hava koşullarına göre en uygun kalkış noktası belirlendikten sonra, misafirlerimizin balonun tüm hazırlık aşamalarını izleyebilmeleri için hep birlikte kalkış alanına doğru hareket edilir Ve Hazırlık 15 Dakika Sürer
Misafirlerimiz sepete alındıklarında; uçuş ve iniş ile ilgili genel bilgiler pilotlarımız tarafından uygulamalı olarak anlatılır Ve Balon Turu keyfi başlar.
Uçuş esnasında 3 ila 20 kilometrelik bir mesafe yol alırız. Bu tamamen muhtelif irtifalarda karşılaştığımız rüzgârların hızına bağlı bir durumdur. Uçuş boyunca pilotumuz balonun irtifasını bir ağaç boyundan tutun da birkaç yüz metreye varan yüksekliklere kadar değiştirecektir. Bu yüksekliklerde Kapadokya’nın eşsiz manzarasını çok farklı bir açıdan seyretme imkânı bulursunuz. Ama yükseklik ne olursa olsun sıcak hava balonu ile uçuş gerçekten de benzersiz bir deneyimdir.
Uçuş esnasında yolcularımıza Kapadokya’nın eşsiz ve benzersiz güzelliklerini bazen birkaç yüz metre yükselerek, ama daha ziyade vadilerin içinde ve peri bacalarının çevresinde, yere çok yakın mesafede, çok alçaktan süzülerek gösteriyoruz. Bu tarz uçuş dünyanın başka hiçbir yerinde mümkün değildir. Uçuşun kendisi yaklaşık 50-60 dakika sürüyor, ama bu süre muhtelif şartlara bağlı olarak bazen 70 dakikaya kadar çıkabiliyor. Bu sürenin sonunda uygun bir yere güvenli bir iniş yapıyoruz. İnişten sonra yaptığımız geleneksel kutlama partisinde yolcularımıza şampanya kokteyli ikram ediyor ve kendilerine hatıra olarak, isimlerine yazılmış birer uçuş sertifikası veriyoruz. Daha sonra da tüm yolcularımızı kaldıkları otellinize bırakıyoruz. Tüm bu organizasyon otelden alıştan geri bırakılışa kadar yaklaşık 3 saat Kadar sürmektedir
Dâhil Olan Hizmetler:
Yolcu sigortası
Yolcu transferi ( Alınış Ve Bırakılış )
Uçuş öncesi ikramlar
1 saat uçuş
Uçuş sonrası şampanya partisi Kutlama
Uçuş sertifikası
Not: Otelden alış saatimiz otelin konumuna göre değişmektedir. Rezervasyon sonrası uçuş tarihinden 1 gün önce size bildirilecektir.
Detay:
•  06 – 12 yaş arasındaki çocuklar Tam Ücrete Tabidir. Uçuş Sigortası Yapılamadığı İçin 6 yaş altındaki çocukları uçuşa alamamaktadır.
•  Fotoğraf albümündeki fotoğraflar karma olup uçuşunuzda bineceğiniz balon kişi sayısı, müsaitlik gibi kriterlere bağlı olarak ekibimizce belirlenmektedir.