İptal ve İade

İptal/İade

1. Balon Uçuşlarımız’da yapılacak iptal/iade:

Web sitemiz aracılığı ile düzenlenmiş olan sadece Balon uçuşlarını içeren elektronik biletlerin iptal ve iade talepleri ilk uçuşunuzun tarifeli kalkış saatine kadar web sitemiz aracılığı ile yapılabilmektedir.
Balon Turu Promosyon sınıflı (V/T/A) biletlerimiz;Kapadokya Balon Turu promosyon sınıf ücretlerinde uçuş öncesi ve uçuş sonrasında iptal ve iade ile rezervasyon ve parkur değişikliği yapılamaz.
İlk uçuştan sonra iptal ve iade işlemleri web sitemiz aracılığı ile yapılamaz.
Söz konusu biletlerin iptal/iade işlemleri için, lütfen ödeme için kullandığınız Kredi Kartı, fotoğraflı kimlik belgesi (pasaport, nüfus cüzdanı veya ehliyet) ve Seyahat Planınızla birlikte seyehatinizin başladığı Kapadokya Balon Turu bulunan bir Venere Taravel Agency Satış Ofisine başvurunuz.
İptal işlemleri için 0384 219 24 01 Nolu Telefonuzu Arayarak Belirtmiş Olduğunuz Mail Adresi,Fax Numarası veya Açık Adresinize İptal Evrağı talep ediniz.Aksi Halde Ödemeniz ve biletiniz yanar.
Balon Turu promosyon sınıf ücretleri hariç diğer ücretlerde rezervasyon, uçuş kalkış saatine 3 Gün’den az bir zaman kala iptal edildiği takdirde bilet bedelinin Tamamı ceza olarak tahsil edilir. Uçuştan sonra bilet iadesi yapılamaz.

2: İptal/İade ile ilgili önemli hususlar:

İnternet üzerinden yapılan ödemelerde, iadesi mümkün olan biletlerin, iade işlemleri sadece bilet satın alma işlemlerinde kullanılan kredi kartına yapılır.
Ödemede kullanılan kredi kartının son kullanma tarihinin geçmiş olması ya da iptal edilmiş olması durumunda;
Eğer kart sahibi aynı bankaya ait başka bir kart kullanıyorsa kart sahibinin hesabına iade yapılır.
Eğer kart sahibi banka ile çalışmayı bırakmış ise, bankadan almış olduğu resmi yazı ile satış ofislimize Dilekce Yazıp fax,mail veya karğo ile talebini gönderir ve başvurabilir.
Biletleme Servis Ücreti iade edilmeyecek olup, iade işlemlerinde ayrıca Servis Ücreti bedeli alınmayacaktır.
Web sitemiz aracılığıyla yapılan iptal işlemlerinde Venere Travel Agency tarafından onay e-postası gönderilmektedir.
Balon Turu biletlerinde: Rezervasyon, uçuş kalkış saatine 3 Gün zaman kala iptal edildiği takdirde bilet bedelinin % 100 ‘u ceza olarak tahsil edilir. Uçuştan sonra bilet iadesi yapılamaz. “İade edilemez” kuralı olan biletlerin ücreti iadeye alınmaz. Bilet düzenlenirken tahsil edilen iade edilebilr vergilerin iadesi gerçekleştirilir.
Talep etmiş olduğunuz iptal/iade işlemi, rezervasyon kaydındaki tüm yolcuların biletleri için gerçekleşecektir.

3:Geri Ödeme

Balon Turu ödemeleriniz bankamız’da 20 gün rehinli olmuş olup iptal etmeniz durumun’da 21.gün hesabınıza iade edilir.Aksi halde 20 gün’den önce talep edemez.

4:Uçuş İptali

Balon Turu ödemeleriniz bankamız’da 20 gün rehinli olmuş olup uçuşların kötü hava şartları olması ve uçamama durumun’da aynı şekilde ödemeniz 21.gün otomatik olarak hesabınıza geçer.

5:Uçuş Değişikliği

Herhanği bir sağlık sorunuz’da izin vs durumun’da uçuşlarınızı 7 gün öncesin’den istediğiniz tarihe 30 lira ek ücret karşılığı fark ödeyerek değişiklik yapabilirsiniz.

6:Özel orğanizasyon/İptalleri

Evlenme teklifi,doğum günü gibi orğanizasyonlar’da uşuş iptali 7 gün’den önce ise ödeme’nin tamamı yanar.7 gün öncesin’den iptal durumun’da uşuş ücreti haricin’de diğer ürün pankart çiçek pasta gibi ücretlerin hiç biri iade yapılamaz.